Luty 11 2016 18:57:23
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: super_radek
Powitanie
Witaj na nowej stronie BKS Olimp Szczecin!!!
Konrad Ziółkowski zwycięża w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju o "Srebrna Łódkę"

Kadeci Olimpu błyszczeli w Łodzi podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o "Srebrną Łódkę".Na starcie staneło ponad 100 zawodników z całej Polski oraz reprezentanci Niemiec, Litwy,Łotwy i Białorusi. W przeszłości w Turniejach o "Srebrną Łodkę"  brali udział m.in. Krzysztof Włodarczyk,Tomasz Adamek czy Andrzej Gołota. W 2001 roku na najwyżym miejscu podium stawał nasz obecny trener Tomasz Król , dodatkowo otrzymując wtedy tytuł najlepszego zawodnika.

W tegorocznej edycji najmilszą niespodziankę sprawił nam Konrad Ziółkowski który zdobył złoty medal pokonując w finale Filipa Forysia ze Skorpiona Szczecin. 

Równie wysoką dyspozycję zaprezentowali dwaj inni nasi przedstawiciele, zdobywcy srebrnych krążków - Kacper Banucha oraz Sebastian Wiktorzak. Ten pierwszy w finale zmierzył się z reprezentantem Litwy , natomiast Sebastian skrzyżował rękawicę z Białorusinem. W obu walkach zwycięstwa odniesli pięśćiarze z zagranicy , jednakże pojedynki były bardzo wyrównane i zakończyły się niejednogłośnymi werdyktami.

Zmagania młodych bokserów obserwował trener reprezentacji Polski Zbigniew Raubo,który kompletuje skład przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy oraz Mistrzostwami Świata w tej kategorii wiekowej. Po turnieju w Łodzi Trener w kadrze narodowej widzi m.in. Sebastiana Wiktorzaka. 

Olimpia Kotlarek brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek!

Olimp Szczecin to nie tylko boks mężczyzn. W naszym klubie z powodzeniem trenują również kobiety i właśnie jedna z naszych koleżanek - Olimpia Kotlarek zdobyła brązowy medal na zakończonych w Krynicy Zdrój Mistrzostwach Polski Juniorek.  Olimpii serdecznie gratulujemy historycznego osiągnięcia i przy okazji zapraszamy na zajęcia inne dziewczyny chcące rozpocząć swoją przygodę ze szlachetną szermierką na pięści.


Daniel Król Mistrzem Polski Juniorów!

Zawodnik BKS Olimp Szczecin Daniel Król w ładnym stylu sięgnął po złoty medal w wadze super ciężkiej na 20 Mistrzostwach Polski Juniorów , które odbyły się w Grudziądzu.

Uczeń Edwarda Króla w drodze na najwyższe miejsce podium pokonywał kolejno Radosława Grabca (Start Grudziądz) poprzez RSC w 1 rundzie,następnie Mateusza Rumina (Garda Gierałtowice).

W półfinale natomiast zwyciężył Marcina Skrzypka ( FC Dąbrowa Górnicza) by w starciu o złoty medal nie dać szans Pawłowi Orfinowi z Inowrocławia.  

Dobra forma Daniela nie umkneła uwadze Trenera Narodowej Kadry Młodzieżowej Zbigniewa Raubo który powołał go na zgrupowanie i XXXVIII Międzynarodowy Drużynowy Turniej Bokserski "Nadziei Olimpijskiej"  im.Ryszarda Redo. Zawody te zostaną rozegrane w formie drużynowej. Na ringu konkurować będą dwie reprezentacje Polski , Węgier oraz Czech.


Mistrzostwa Polski Seniorów- Olimp znów na topie!

Sporym sukcesem dla pięściarzy Olimpu zakończyły się 84 Mistrzostwa Polski Seniorów w Zawierciu , z których przywozimy dwa brązowe krązki! 

W wadze 91 kg brąz zdobył Krystian Kawalerski. W ćwierćfinale turnieju pewnie pokonał on Przemysława Bartkowiaka (PKB Poznań) natomiast w walce półfinałowej trafił na innego reprezentanta ze stolicy Wielkopolski - doświadczonego i utytułowanego Włodzimierza Letra. Dwie pierwsze rundy pojedynku były wyrównane lecz w trzeciej odsłonie Krystian osiągnął zdecydowaną przewagę i wręcz zdemolował rywala.Sędziowie niestety widzieli to inaczej przyznając zwycięstwo Letrowi, co też publiczność skwitowała śmiechem... 

Nasz zawodnik udowodnił jednak że poprzednie wygrane na Grand Prix nie były dziełem przypadku a na czerwcowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski będzie głównym kandydatem do zajęcia najwyższego miejsca na podium.

Drugim medalistą w barwach szczecińskiego Olimpu został Paweł Nowak(52 kg) który w półfinale nie sprostał Grzegorzowi Bryndzie(Kontra Elbląg).

II Grand Prix w Gdańsku - świetna dyspozycja Krystiana Kawalerskiego , udany powrót Pawła Nowaka

 141 pięściarzy z 60 klubów rywalizowało w Gdańsku podczas drugiego Grand Prix , będącego kwalifikacją do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wracamy do Szczecina z dwoma medalami.

Srebny krążek zdobył będący ostatnio w wyśmienitej dyspozycji Krystian Kawalerski. Podopieczny Edwarda Króla w ćwierćfinale spotkał się z Przemysławem Bartkowiakiem(PKB Poznań)  z którym to zwyciężył dwa tygodnie wcześniej w Ostródzie.Tym razem również lepszy okazał się nasz reprezentant, wygrywając jednogłośnie 3:0! W półfinale Krystian potwierdził formę i po ładnej walce pokonał Huberta Iwanowa (Fenix Warszawa) , przechodząc tym samym do finału. Tam trafił na Włodzimierza Letra (PKB Poznań) , jednakże zważywszy na pózną porę rozpoczęcia pojedynków ( niedziela , godz.17) oraz fakt że po dwóch turniejach Krystian Kawalerski w klasyfikacji zawodniczej zajmuje I-miejsce już teraz gwarantujące mu awans do Mistrzostw Polski,trenerzy decydują się oddać walkowera i wróćić wcześniej. 

Na najniższym miejscu podium zawody zakończył Paweł Nowak , mający za sobą długą przerwę wychowanek Olimpu ,w półfinale sprawil sporo kłopotów kadrowiczowi reprezentacji Polski Maciejowi Józwikowi , przegrywając nieznacznie 1:2. Paweł potwierdził jednak swoje wysokie umiejętności , zdobył ważne punkty do klasyfikacji i jeśli sumiennie przepracuje najbliższy okres , ma duże szanse na przywiezienie medalu ze zbliżających się Mistrzostw kraju.

Grand Prix w Ostródzie - trzy medale Olimpu

W Ostródzie odbył się pierwszy w tym roku turniej z cyklu Grand Prix o Puchar Prezesa PZB , będący kwalifikacją do Mistrzostw Polski Seniorów w Zawierciu oraz do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wałczu.W zawodach startowało 129 pięściarzy z 47 klubów.

Srebrne medale dla Olimpu wywalczyli: Paweł Stępień który po zwycięstwach nad Przemysławem Szmiglem (Pirs Olsztyn) i Danielem Cofałą (06 Kleofas Katowice ) w finale zmierzył się z Michałem Gerleckim(PKB Poznań),doświadczonym zawodnikiem mającym za sobą debiut w elitarnej lidze WSB. Pojedynek był niezwykle zacięty i pełen emocji.Ostatecznie jednak sędziowie przyznali wygraną reprezentantowi Wielkopolski.

Niestety , po końcowym gongu  okazało się że Paweł,który wraz z Kadrą Narodową miał jechać na turniej do Debreczyna , okupił walkę kontuzją wykluczającą go ze startów w najbliższych tygodniach.  Drugim srebrnym medalistą z Olimpu okazał się Krystian Kawalerski, sprawca chyba największej niespodzianki turnieju ,w drodze na podium pokonał silnych rywali - min.Przemysława Bartkowiaka z PKB Poznań i Nikodema Jeżewskiego(Bombardier Gdynia). W finale stanął na przeciwko Młodzieżowego Mistrza Polski z 2012 roku - Michała Cieślaka.Krystian przegrał ale mimo to zasługuje na duże brawa za charakter i ogromne serce do walki.Brązowy krążek przypadł Arturowi Gierczakowi , który w półfinale uległ Damianowi Wrzesińskiemu , pózniejszemu triumfatorowi w tej kategorii wagowej. Drużynowo Olimp Szczecin zmagania zakończył na wysokim trzecim miejscu!

Finał Pucharu Polski Kadetów - zawodnicy Olimpu z sukcesami!

Poraz kolejny w obecnym sezonie Sebastian Wiktorzak potwierdził bardzo dobrą dyspozycję i zdobył złoty medal Pucharu Polski Kadetów , w finale pokonując Marcina Kowalskiego (Spartan Toruń).Ze srebrnym krążkiem do Szczecina wrócił Konrad Ziółkowski (80 kg) , który w walce finałowej uległ Jonathanowi Gust (Sparta Złotów). Poza podium zawody zakończył trzeci z naszych reprezentantów - Dawid Zarzycki (66 kg) , pomimo to należą mu się słowa pochwały, gdyż w ćwierćfinale stoczył bardzo zacięty pojedynek z Aleksandrem Boron ( Star Starachowice) ,wykazując się ogromną ambicją i zaangażowaniem. Niestety ostatecznie podopieczny Edwarda Króla przegrał poprzez niejednogłośną decyzję sędziów 1:2.

Warto również nadmienić iż w klasyfikacji klubowej Olimp Szczecin zebrał 33 punkty , najwięcej ze wszystkich zespołów woj.zachodniopomorskiego!                                        

Sebastian Wiktorzak na najwyższym stopniu podium MTB "Mayors Cup" w Czechach!

Sebastian Wiktorzak będący w składzie Młodzieżowej Kadry Narodowej startującej na silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "MAYORS CUP" w czeskiej miejscowości Usti nad Łabą , zanotował znakomity występ w koszulce z orzełkiem na piersi! Przedstawiciel Olimpu zdobył złoty medal dla Polski w kategorii wagowej do 66 kg,po drodze pokonując reprezentanta gospodarzy i w finale pięściarza z Niemiec! Ponadto Sebastian przez trenerów kadry uznany został najlepszym zawodnikiem polskiej ekipy!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lesznie - trzy medale dla Olimpu!

W Lesznie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie , w których wystąpiło siedemdziesięciu dwóch pięściarzy z województw: lubuskiego , wielkopolskiego , zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. BKS Olimp reprezentowało trzech zawodników .Wszyscy wrócili do Szczecina z medalami:Paweł Zagórski złoto , Damian Winniczek złoto(obaj uzyskali przepustki do Mistrzostw Polski) i Paweł Michalik srebro.

 

Młodzieżowe Mistrzostw Polski - Artur Gierczak i Paweł Stępień brązowymi medalistami , Olimp drugi w klasyfikacji drużynowej!

Dwa brązowe medale wywalczyli na Młodzieżowych Mistrzostw Polski pięściarze Olimpu - Artur Gierczak(60kg) oraz Paweł Stępień(81kg).

Ich sukces zasługuje na szczególne uznanie gdyż obaj przystąpli do zawodów kontuzjowani.Mimo trudności jakie ich spotkały pokazali ogromny chart ducha,co zaowocowało zajęciem miejsc na podium. Brawa należą się także innym naszym zawodnikom uczestniczącym w turnieju- Krystianowi Kawalerskiemu , Markowi Gedrochowi oraz Pawłowi Nowakowi którzy również stoczyli bardzo dobre pojedynki , zostawiając przy tym dużo serca w ringu i walnie przyczyniając się do zdobycia przez Olimp II-ego miejsca w klasyfikacji drużynowej! 

Dołącz do Nas!

Klub Bokserski Olimp cały czas prowadzi nabór nowych adeptów szlachetnej szermierki na pięści w wieku od 12 do 17 lat. Zajęcia są bezpłatne i prowadzone pod okiem wykwalifikowanego ,doświadczonego trenera Edwarda Króla - wychowawcy wielu reprezentantów kraju i medalistów Mistrzostw Polski. Zapraszamy wszystkich chętnych w poniedziałki,środy i piątki do naszej sali treningowej przy ul.Mazurskiej 19 w godzinach 16:30-19:30. Wszelkie informacje pod numerem telefonu-663 868 700.

 

                                                                

V Wielka Gala Boksu,K1 i MMA w Stepnicy pod patronatem Dariusza "Tigera" Michalczewskiego

Za nami kolejna już gala sportów walki w Stepnicy na której nie zabrakło reprezentantów Olimpu.Każdy kto postanowil przyjechać do tego niezwykle urokliwego miasteczka położonego tuż nad samym Zalewem Szczecińskim na pewno nie żałuję.Było na co popatrzeć!

Świetną dyspozycję w ringu zaprezentował Paweł Stępień który zmierzył się ze Sławomirem Stefaniakiem z Korony Wałcz. Pierwsze starcie miało spokojny przebieg , obaj zawodnicy wyraznie się badali. Decydująca okazała się runda druga , kiedy to Paweł zdecydowanie przejął inicjatywę i zasypał rywala gradem potężnych uderzeń. W efekcie arbiter zmuszony był przerwać pojedynek. Tym samym poprzez RSC II.r zwyciężył szczecinianin!

Drugi z naszych pięściarzy Sebastian Wiktorzak , skrzyżował rękawicę z kadrowiczem reprezentacji Polski , Sebastianem Teos (KO GYM Świebodzice).Walka mogła się podobać,obfitowała w wiele wymian i zdaniem obserwatorów była jedną z najciekawszych tego wieczoru. Ostatecznie według sędziów lepszym okazał się uczeń trenera Edwarda Króla potwierdzając że jego tegoroczne sukcesy na arenie krajowej jak i międzynarodowej nie były dziełem przypadku.

 

Sebastian Wiktorzak złotym medalistą na OOM w Wieliczce!

W dniach 20.07-25.07 w Wieliczce odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie. W kat.66 kg złoto wywalczył reprezentant Olimpu - Sebastian Wiktorzak. W drodze po tytuł wychowanek Edwarda Króla pokonał Pawła Czubkowskiego(Fenix Warszawa) oraz Konrada Patyka(PM Tiger Tarnów) by finale  trafić na dobrze mu znanego Dariusza Wilka z RKS-u Łódz. Obaj pięściarze spotkali się już w tym roku podczas turnieju o "Srebrną Łódkę"  kiedy to po niejednogłośnym werdykcie sędziowskim Sebastian przegrał. Tym razem było inaczej. Nasz zawodnik udanie zrewanżował sie za poprzedni pojedynek i nie pozostawiając żadnych złudzeń oponentowi , pewnie zwyciężył zdobywając tym samym miano Mistrza Polski Kadetów 2012!

                                                                  

VII Międzynarodowy Turniej Bokserski Uman (Ukraina) - złoty Wiktorzak!

Kilka dni po udanym występie na turnieju "O Srebrna Łódkę" Sebastian Wiktorzak wraz z kadrą województwa zachodniopomorskiego kadetów udał się do odległego o 1500 km od Szczecina Umanu na Ukrainie gdzie odbywał się Międzynarodowy Turniej Bokserski. Udział w nim wzieło 135 zawodników z Białorusi, Mołdawi , Ukrainy i Polski. Miło nam poinformować że Sebastian , na codzień trenujący pod okiem Edwarda Króla  w pięknym stylu zdobył złoty medal! W drodze na podium nasz reprezentant odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali. W walce finałowej również nie dał szans przeciwnikowi odnosząc zdecydowane zwycięstwo! 

XXX Międzynarodowy Turniej Bokserski Kadetów o "Srebrną Łódkę" - powrót z medalami!

W dniach 4.05-6.05.2012 odbył się jubileuszowy XXX Międzynarodowy Turniej Bokserski Kadetów "O Srebrną Łódkę ". W zawodach uczestniczyło 107 młodych pięściarzy z 40 polskich klubów w tym dwóch przedstawicieli Olimpu! Pierwszy z nich, Sebastian Wiktorzak (66kg) zdobył srebrny medal , ulegając w finale (po niejednogłośnej decyzji sędziów)  reprezentantowi gospodarzy Dariuszowi Wilkowi (RKS Łódz). Drugi z naszych zawodników - Konrad Ziółkowski (75 kg) wrócił do Szczecina z brązowym krążkiem.

 

                                                                  

Puchar Skorpiona: Olimp drugi w klasyfikacji drużynowej!

Zakończyła się trzecia edycja Międzynarodowego turnieju o "Pucharu Skorpiona". W kategorii młodzik dwóch naszych reprezentantów znalazło się na podium.  Drugi był Paweł Zagórski , natomiast na miejscu trzecim uplasował się Damian Rybarczyk.

Ponadto trener Edward Król odebrał Puchar za zajęcie II.miejsca w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje dla wszystkich zawodników ktorzy przyczynili się do tego sukcesu!

 

                                                                    

Zabezpieczona młodzież

Trener Radosław Król zaprasza do wzięcia udziału w akcji „ZABEZPIECZONA MŁODZIEŻ”

Mistrzostwa Polski Juniorów Leszno 2012 - złoty medal Łukasza Sipowicza i brąz Daniela Króla!

W wadze do 91 kg bardzo dobrze zaprezentował się Daniel Król - zdobywca brązowego medalu.Szczecinianin dwa pierwsze pojedynki wygrał przed czasem. Dopiero w półfinale młody pięściarz Olimpu musiał uznać wyższość rywala,Mistrza Polski z 2011 roku–Patryka Tołkaczewskiego (Ring Wolny Toruń). W wadze super ciężkiej bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Sipowicz .W finale poprzez K.O w I rundzie pokonał on Krystiana Kopytkowskiego z Broni Radom ,dzięki czemu obronił tytuł wywalczony rok temu!!!


MPJ 2012: Finałowa wygrana przez KO walka Łukasza Sipowicza + wywiad z zawodnikiem i trenerem Edwardem Królem.

http://www.youtube.com/watch?v=Utd3ZLblvq8&list=UUB_Oi_cVFdpMltRB2k9kjZg&index=7&feature=plcp

Gala boksu i K1 w Stargardzie Szczecińskim

Efektowne widowisko sportowne na gali boksu w Stargardzie Szczecińskim zapewnili widzom pięściarze szczecińskiego Olimpu! Paweł Stępień pokonał srebrnego medalistę Mistrzostw Polski Juniorow 2011 - Mateusza Szmyda z BKS-u Gorzów Wlkp. , natomiast Artur Gierczak zremisował z Marcinem Latochą ( Róża Karlino ) . Zapraszamy do obejrzenia  filmów z walk.


Wygrana walka Pawła Stępnia na Galii Boksu i K1 w Stargardzie Szczecińskim.
http://www.youtube.com/watch?v=p6IAKFe-b3o


Druga równie emocjonująca walka naszego zawodnika na Gali Boksu i K1 w Stargardzie , tym razem w roli głównej - Artur Gierczak!
http://www.youtube.com/watch?v=SO7_UWSpXJg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powered by PHP-FusionTehnoBlue By Art4Fusion.com(eWe)